Fontos témával szeretnék ezen a héten jelentkezni, ami nem más, mint mások véleménye. Talán akik picit is foglalkoztak már a témával, elgondolkodnak azon, hogy miért is fontos ez? Nem igazán mások véleménye fontos, sokkal inkább az, hogy ne foglalkozzunk mások véleményével! Így az után, hogy foglalkoztam már a megfelelési kényszerrel ami eléggé kapcsolódik ehhez, most ezt szeretném veletek átbeszélni.
A vélemény
Bizonyára tudod, hogy mindenkinek mindenről van valamilyen véleménye!? A legtöbb ember pedig szereti ezt megosztani másokkal. Ha kérik, ha nem. Viszont ez is olyan, mint a vallás. Jó ha van neked, csak ne dörgöld mindenkinek az orra alá. A véleményünket a tapasztalataink formálják, van amikor jó, van amikor rossz véleménnyel vagyunk valakiről vagy valamiről. Csak ne felejtsük el, hogy ez a vélemény általában az egódtól származik. Az egó szeret beskatulyázni mindent amit tapasztal, ez vagy az ilyen, amaz meg olyan, én meg ilyen vagyok és még csak véletlenül sem olyan.
Magunkról alkotott vélemény
A környezetünkben kialakult kép és társadalmi elvárások miatt magunkról is kialakítunk egy képet, egy véleményt. Eldöntjük, hogy szeretnénk azzal azonosulni amit „jónak” titulálunk és mindazt ami ennek a képnek nem felel meg, azt kiszórjuk… Még akkor is, ha egyébként igaz lenne ránk, csak nem akarunk vele foglalkozni, hiszen „jók” vagyunk, a „jók” pedig olyat nem tesznek. Ezek felismerésére jönnek segítségül mindazok akik tükörként viselkednek felénk, de róluk majd később.
Azok akik szeretnének megfelelni másoknak és akiknek alacsony az önbizalmuk, különösen keresik azt, hogy a magáról alkotott kép/vélemény minél inkább közelebb legyen az elképzelt „ideálishoz”. Ahhoz, hogy ezt elérjük, gyakran aggatunk magunkra olyan szerepeket amik ezt kielégítik. Csakhogy ez nagyon fárasztó tud lenni és eléggé visszatart minket, hogy igazán el tudjunk mélyedni a spiritualitásban. A spiritualitás egyik alapköve, hogy megismerd önmagad, viszont a folyamatos álarcok és szerepek viselése közben nem marad időd azzal foglalkozni, hogy valóban felismerd önvalódat.
Mások véleménye
Azok akik szeretnének másoknak megfelelni, vagy alacsony az önbizalmuk, különösen érzékenyek és érdeklődőek mások véleményére. Szeretnék, ha a másik szeretné és elfogadná őt, így sok energiát fektet abba, hogy annak a képnek megfeleljen ami őt „jóvá” és „elfogadottá” teszi. Amikor pedig megtörténik, hogy olyan véleménnyel vannak róla, amivel nem tud vagy nem akar azonosulni, akkor minden össze dől. Vagy magába roskad, vagy gyorsan vissza vág annak akitől hallotta a becsmérlő véleményét.
Sokszor járt a gondolat a fejemben, különösen ha egy kislányról volt szó mert tetszeni akartam neki, hogy ugyan mit gondol rólam? Milyennek lát? Vagyok elég vonzó számára, hogy jobban meg akarjon ismerni? De jó lenne bele látni a fejébe, hogy lássam mit is keres a párjában és hogy én megfelelek-e ennek a képnek!? Sajnos be kellett látnom, hogy ez a legrosszabb amit tehetek magammal. Valahogy csak olyan lányok kerültek a figyelmembe akik messziről sem akartak tőlem semmit, és volt olyan alkalom, hogy meg is kaptam a fejemre az ő véleményét. Már csak ezért is elkerülendő, hogy érdekeljen minket mások véleménye. Az az övé. Okkal nem tudunk olvasni mások gondolataiban, örüljünk neki!
A „jó” képének beteljesülése
Sajnos ez általában nem úgy történik ahogy elképzeljük. Ismerős, ha azt mondom, hogy az első benyomás mennyire fontos az életünk minden területén? Az első benyomás alkotja meg rólad mások véleményét, amiből aztán később nehéz kilábalni. A legtöbb esetben nem is sikerül. Így felmerül bennem a kérdés, és remélem benned is, hogy egyáltalán érdemes-e azzal foglalkozni, hogy mit gondol rólad a másik? Valóban fontos neked, hogy megfelelj mások véleményének? Hogy azzá legyél, akit a másik látni akar benned, vagy inkább eldöntöd te magad, hogy ki vagy? Utóbbi csak akkor megy, ha lerázod magadról azt, mit gondolnak rólad és elfelejted azokat az álarcokat és szerepeket amikkel nekik meg akarsz felelni. Ha ez sikerül, rengeteg olyan energiát szabadíthatsz fel magadban amit önmagad megismerésére fordíthatsz. Az, hogy valójában ki vagy, egy másik történet….
Mások véleményének elfogadása
Ahogy beszéltük már, az emberek akarva-akaratlanul, de megosztják a véleményüket velünk, azt amit rólunk látnak. Hogyan kezeljem mindezt? Teheted fel most a kérdést… A legelső amit itt le kell szögezni, hogy az ami rólad a véleménye, nem feltétlenül igaz. Mindaz amit tapasztalt rólad csupán a saját igazsága. A legtöbb esetben fogalma nincs, milyen is vagy te valójában. Az első benyomást egy apró baki is el tudja rontani. Másodsorban pedig, próbálj arra gondolni, hogy ha valaki „rosszat” mond, akkor ne úgy fogd fel, hogy bántani akar, hanem úgy, hogy ezzel segített téged, hogy fejlődhess, hogy változhass.
Mi van akkor, ha valakiről jó véleménnyel vannak mások? Ez mindenképpen olyan ami pozitív tud lenni valakinek az életében. Egy jó jel, hogy jó irányba haladsz utadon. Az élet minden területén jó dolog lehet, ha valaki visszajelzést ad arról, hogy hogy lát téged. Csak ne feledkezz meg róla, hogy nem azért jársz az utadon, hogy mások jó véleménnyel legyenek rólad!
Szeretettel, Gergő
Itt szinte minden karakter szetepelt . En szinte mindet ateltem, tapasztaltam . Nem konnyu . Mikor milyen korszakodban elsz. En errol csak beszelve tudnek velemenyt mondani , leirni hosszu lenne .
Kinek milyen a „szemuvege ” es milyen ” inget „vesz fel magara . ?